VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Grafická tvorba (8241N16)

Studijní program: Grafická tvorba (8241N)

Forma studia: Denní

Délka studia: 3

Zaměření: Umělecké

Náplň programu/oboru:
Studium v tomto oboru je zacíleno na teoretické a praktické znalosti tradičních grafických technik, typografie a knižní kultury a jejich využití ve „volné“ tvorbě, ale i v oblastech grafiky „užité“. Důležitou součástí náplně výuky jsou praktická cvičení, zaměřená na klasické techniky a grafickou práci s využitím výpočetní techniky. V těchto cvičeních si žáci prohlubují znalosti získané v teoretických předmětech. Struktura vzdělávání je tedy koncipována na co největší disponibilitu absolventa. Praktická výuka probíhá v grafických dílnách a počítačové učebně. Její součástí je diskuse, ukázky prací z oblasti grafické tvorby, navazování na tradiční autory, stejně tak i sledování současného dění v oboru. Absolventi zvládají tradiční grafické techniky (tisk z výšky, z hloubky, z plochy, serigrafii), stejně tak je jim umožněno experimentovat a kombinovat jednotlivé postupy i v kombinaci s využitím možností přípravy na počítači. V oblasti užité grafiky jsou studenti seznámeni s dějinami písma a knižní kultury, typografií a postupně s technologií a možnostmi práce s grafickými programy (Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign, Acrobat, Macromedi Flash). Obor se snaží individuálně rozvíjet tvořivost, výtvarné myšlení a samostatnou angažovanost v oblasti výtvarného umění v plné jeho šíři.

Cizí jazyk: Čeština


Přijímací řízeníNahoru

Obsah přijímaček:
výtvarné obory: odevzdání domácích prací (kresby, malby, grafiky, drobné plastiky a prostorové práce, fotodokumentace rozměrnějších prací či realizací) kresba podle modelu zpracování zadaného tématu volnou technikou (zadání dle jednotlivých oborů) pohovor (okruhy: dějiny umění, současné výstavy a všeobecný kulturní přehled, otázky k pracem, motivace ke studiu) Pomůcky Všichni uchazeči – výkresy A2 – A1, lepicí páska, tužky, uhly, rudky, tuš a pera, guma, fixativ a fixírka, dle oborů – malířské potřeby nebo sochařské potřeby pro modelování. dramatický obor: S přihláškou zašle uchazeč: jednu fotografii vlastní životopis, který sám nadiktuje na audiokazetu nebo CD (max. 5 min.) čerstvou zprávu o foniatrickém vyšetření (jeden měsíc). Obsah přijímacího řízení Každý uchazeč si připraví: dvě básně dva monology dvě písně (z toho alespoň jednu národní). Výběr by měl vycházet z typu, založení a mentality uchazeče. Přijímací zkoušky prověří dispozice uchazečů v oblasti mluvního projevu,hudebního sluchu a hlasu, pohybu (notové podklady k písním a cvičební úbor s sebou), herectví, všeobecného kulturního přehledu a znalostech v hudebně dramatickém umění. Pomůcky Cvičební úbor, notové podklady k písním.

Pozn. k přijímačkám: 1. kolo pol. června, 2. kolo konec srpna

Pozn. k přihláškám: 1. kolo do konce května, 2. kolo do poloviny srpna


Kde se dá studovatNahoru
Grafická tvorbaZlínská soukromá VOŠ umění, o.p.s.Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.Porovnat

vyssiodborneskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Kurzy:

Učebnice:


Kontakty FakultyNahoru

Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s., Zlínská soukromá VOŠ umění, o.p.s.
Telefon: 577 243 248
Web: www.skolaumeni.cz
E-mail: info@skolaumeni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Školné činí Kč 2 000,- měsíčně (září-červen, o prázdninách se školné neplatí) a je ve čtyřech splátkách za školní rok. Jednorázové zápisné v 1. ročníku je Kč 1 200,-.


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit