VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Užitá malba (8241N14)

Studijní program: Užitá malba (8241N)

Forma studia: Denní

Délka studia: 3

Zaměření: Umělecké

Náplň programu/oboru:
Studium je zaměřeno zejména na praktickou výtvarnou činnost, která se nebrání propojení i s jinými médii, jako například s kresbou, grafikou, prací na PC. Případně rozvedení plošného projevu do trojrozměrného prostoru - objekt, instalace. Během 3-letého studia je velký podíl času věnován malbě podle modelu - zátiší, portrét, figura, interiér.Velký důraz je kladen též na tématické úkoly. Předpokládá se zde samostatný tvůrčí potenciál každého jedince. Předmět - malířská technologie doplňuje informace o možnostech postupu realizovat dané techniky – akvarel, tempera, kvaš, olejomalba, enkaustika, freska, atd. Podle možností se též realizují praktické tvůrčí počiny v interiéru – exteriéru, např. malba na zdi, případně závěsný obraz na plátně, sololitu, atd. - spolupráce s divadlem, s různými typy škol. Studium užité malby končí absolutoriem – obhájením závěrečné práce – nejčastěji se jedná o cyklus obrazů, popřípadě realizaci v architektuře.

Cizí jazyk: Čeština


Přijímací řízeníNahoru

Obsah přijímaček:
výtvarné obory: odevzdání domácích prací (kresby, malby, grafiky, drobné plastiky a prostorové práce, fotodokumentace rozměrnějších prací či realizací) kresba podle modelu zpracování zadaného tématu volnou technikou (zadání dle jednotlivých oborů) pohovor (okruhy: dějiny umění, současné výstavy a všeobecný kulturní přehled, otázky k pracem, motivace ke studiu) Pomůcky Všichni uchazeči – výkresy A2 – A1, lepicí páska, tužky, uhly, rudky, tuš a pera, guma, fixativ a fixírka, dle oborů – malířské potřeby nebo sochařské potřeby pro modelování. dramatický obor: S přihláškou zašle uchazeč: jednu fotografii vlastní životopis, který sám nadiktuje na audiokazetu nebo CD (max. 5 min.) čerstvou zprávu o foniatrickém vyšetření (jeden měsíc). Obsah přijímacího řízení Každý uchazeč si připraví: dvě básně dva monology dvě písně (z toho alespoň jednu národní). Výběr by měl vycházet z typu, založení a mentality uchazeče. Přijímací zkoušky prověří dispozice uchazečů v oblasti mluvního projevu,hudebního sluchu a hlasu, pohybu (notové podklady k písním a cvičební úbor s sebou), herectví, všeobecného kulturního přehledu a znalostech v hudebně dramatickém umění. Pomůcky Cvičební úbor, notové podklady k písním.

Pozn. k přijímačkám: 1. kolo pol. června, 2. kolo konec srpna

Pozn. k přihláškám: 1. kolo do konce května, 2. kolo do poloviny srpna


Kde se dá studovatNahoru
Užitá malbaZlínská soukromá VOŠ umění, o.p.s.Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.Porovnat

vyssiodborneskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Kurzy:

Učebnice:


Kontakty FakultyNahoru

Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s., Zlínská soukromá VOŠ umění, o.p.s.
Telefon: 577 243 248
Web: www.skolaumeni.cz
E-mail: info@skolaumeni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Školné činí Kč 2 000,- měsíčně (září-červen, o prázdninách se školné neplatí) a je ve čtyřech splátkách za školní rok. Jednorázové zápisné v 1. ročníku je Kč 1 200,-.


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit