VYHLEDEJ...
RYCHLÝ PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Nejlepší absolventy posílají na trh práce strojní fakulty technických univerzit

článek doporučeno zaměstnavateli 12 2014

Přední zaměstnavatelé vybrali v hlasování školy z České republiky s nejkvalitnější přípravou absolventů na zaměstnání. V rámci prvního ročníku soutěže Doporučeno zaměstnavateli mají v očích firem největší prestiž ČVUT v Praze, Vysoké učení technické v Brně a Vysoká škola báňská, Technická univerzita Ostrava. Celostátní výsledky se vyhlašovaly 11. listopadu v areálu České televize na Kavčích horách.

Pořadí škol ovlivňují samy firmy za použití koeficientu odvozeného od počtu zaměstnanců a ocenění je tak pečetí kvality s potvrzením od významných zaměstnavatelů, že absolventům těchto škol nabídnou zaměstnání s větší pravděpodobností. Na hodnocení se hned v prvním ročníku podílelo více než 100 předních firem v čele se společnostmi jako ŠKODA AUTO, ČEZ, AGC, Robert Bosch, ArcelorMittal, Dalkia, Vítkovice, či Doosan Škoda Power.

Střední školy jsou vyhlašovány na úrovni krajů, fakulty vysokých škol potom celostátně v rámci ČR. Diskuze mezi nejlépe hodnocenými školami a předními zaměstnavateli se stala dobrou příležitostí k výměně názorů na úroveň spolupráce i pro řadu vzkazů státu a zřizovatelům škol na úrovni kraje ke stále nedokonalému vzdělávacímu systému, což je zároveň jeden z cílů celého projektu.

V krajských výsledkových listinách středních škol dominovaly školy s technickým zaměřením a stejně zaměřené obory ovládly také republikové pořadí fakult vysokých škol zásluhou VŠB-TU Ostrava, VUT Brno a ČVUT Praha.

Celkové pořadí VŠ je následující:

 • České vysoké učení technické v Praze, Fakulta strojní
 • Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství
 • Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Fakulta strojní
 • Vysoké učení technické v Brně, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
 • Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta strojní
 • Technická univerzita v Liberci, Fakulta strojní
 • Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta financí a účetnictví
 • Univerzita Pardubice, Dopravní fakulta Jana Pernera
 • Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství
 • Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta elektrotechnická

Také v případě středních škol byly technické obory dominantní

 • Pouze 3 školy ze 42 medailistů v jednotlivých krajích mají jiné zaměření než technické
 • Naopak 39 středních škol je technicky orientovaných (nejčastěji obory strojní a elektrotechnické) a většinou se snaží rozvíjet spolupráci se zaměstnavateli
 • Absolventi těchto škol mají rozhodně velkou pravděpodobnost, že získají zaměstnání. Většina oceněných škol hlásí, že jejich končící ročníky jsou zaměstnavateli doslova rozebrány, což ještě umocňuje fakt, že řada středoškoláků pokračuje ve studiu na VŠ (50 – 80 %).
 • Z toho pramení trvající nedostatek středoškolsky vzdělaných kvalifikovaných kandidátů na chybějící profese

Organizátorem a vyhlašovatelem ocenění je Klub zaměstnavatelů ve spolupráci s webem www.KamPoMaturite.cz. Ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák k prvnímu ročníku doplňuje: „Doporučeno zaměstnavateli je nejen značka, která pomůže uchazečům o studium a jejich rodičům v orientaci, kde získat kvalitní vzdělání s vysokou pravděpodobností dobrého zaměstnání, ale také projektem podporujícím orientaci na správné obory a přispívajícím ke zlepšení komunikace mezi školami, jejich zřizovateli a firmami, kterým stále chybí vhodní kandidáti na celou řadu profesí. Připravena je také výměna zkušeností, ale i praktické zapojení odborníků z firem do výuky, či nahlédnutí pracovníků škol, nebo samotných studentů a učňů do výroby“.

16.12.2014


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit