VYHLEDEJ...
RYCHLÝ PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

UPRAVIT ŠKOLU / FAKULTU

Dotaz na studijní oddělení - Collegium Marianum - Týnská VOŠ, s.r.o.

Váš dotaz
:
:
:
:
**Vložte kód:
Informace o zpracování údajů naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Všechny položky jsou povinné

Dopororučit kamarádovi - Collegium Marianum - Týnská VOŠ, s.r.o.

Doporučit známému
:
:
:
:
:
**Vložte kód:
Všechny položky jsou povinné

Collegium Marianum - Týnská VOŠ, s.r.o.

Melantrichova 971/19, 11000  Praha 1 (Mapa)

Telefon: 224 229 462
Fax: 224 233 417
Web: http://www.tynskaskola.cz/
E-mail: info@collegiummarianum.cz

Collegium Marianum – Týnská vyšší odborná škola je specializované vzdělávací a kulturní centrum historických umění. Navazuje na ideje středověké latinské Týnské školy, založené ve 13. století, a Rečkovy univerzitní koleje s názvem Collegium sanctissimae Mariae, založené roku 1438 měšťanem Janem Rečkem z Ledče k povznesení duchovní a vzdělanostní úrovně pražské Univerzity. V roce 1987 byla v historické budově Týnské školy na Staroměstském náměstí obnovena vzdělávací činnost se zaměřením na gregoriánský chorál, vícehlasý zpěv, latinský jazyk a historii. V roce 1990 byla škola zařazena do sítě škol a její působnost se přesunula do bývalého kláštera servitů u kostela sv. Michaela Archanděla na Starém Městě v Praze.

Od roku 1992 škola uskutečňuje ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze bakalářské studium oboru Sbormistrovství chrámové hudby, jehož posláním je zvyšování interpretační úrovně liturgické a duchovní hudby. Obor navazuje na českou kantorskou tradici, kterou absolventi oboru rozvíjejí a přinášejí do regionů zcela nový hudebně-vzdělávací prvek. V roce 2008 bylo zahájeno bakalářské studium ve specializovaném oboru Historická hudební praxe. Cílem studia je poskytnout teoretické i praktické vzdělání v oblasti hudby 17. a 18. století. Snahou je integrace studia staré hudby do našeho vzdělávacího systému a přiblížení se standardu na evropských vysokých školách. Škola pořádá každoročně mezinárodní interpretační semináře s pedagogy a výkonnými umělci evropských vzdělávacích institucí. Plodem dlouholeté spolupráce s Francouzským institutem v Praze a festivalem ve francouzském Sablé jsou mezinárodní kurzy staré hudby Académie de Sablé a Prague.

V roce 1997 byl založen rezidenční soubor Collegium Marianum s cílem znovuoživit hudbu 17. a 18. století. Jako jeden z mála profesionálních souborů tohoto zaměření v České republice má na svém repertoáru nejen čistě koncertní díla s důrazem na autory české či působící ve střední Evropě, ale pravidelně připravuje unikátní tvary scénických hudebně-dramatických a tanečních představení. Soubor úzce spolupracuje s významnými evropskými choreografy, režiséry či sólisty a dirigenty a pravidelně hraje na hudebních festivalech a prestižních pódiích v České republice a v zahraničí. V roce 2009 se Collegium Marianum stalo nositelem ocenění za zásluhy o kvalitu a šíření české hudby, kterou uděluje Česká hudební rada – česká sekce nevládní organizace Mezinárodní hudební rady při UNESCO.

V ohnisku kulturní činnosti stojí již od roku 2000 mezinárodní festival Letní slavnosti staré hudby, jehož vysoká umělecká úroveň plyne z jedinečnosti dramaturgického zaměření na hudbu 13. – 18. století a hostování špičkových pěvců, instrumentalistů-virtuosů a uměleckých souborů hrajících na historické nástroje při zachování nejvyšších nároků na dokonalost provedení jako u moderních nástrojů. Letní slavnosti jsou jedinou přehlídkou hudby historických uměleckých slohů v Praze a od roku 2009 jsou členem European Early Music Network.

Ojedinělým počinem jsou po deset let tematické koncerty z cyklu Barokní podvečery, které se snaží navodit původní atmosféru hudebních setkání pražské uměnímilovné společnosti počátku 18. století s cílem poodhalit nové souvislosti ve světovém repertoáru barokní hudby včetně prezentace dosud neuváděných děl.

 

zobrazit více

Typ studia: Denní

Vedení (rektor/děkan/ředitel): Mgr. Pavla Semerádová

Poslat dotaz na studijní oddělení
Přijímací řízeníNahoru
Počet studentů:
8
Přihlášky ke studiu (termín):
Přihlášky ke studiu se podávají vždy do konce května předcházejícího roku.
Přesná data přihlášek, přijímaček a dnů otevřených dveří a obsah přijímacích zkoušek najdete u příslušných oborů.
vyssiodborneskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Kurzy:

Učebnice:

Studijní oboryNahoru
Filtr
Název:
Typ: Forma:
Jazyk: Zaměření:
Péče o památky (8242N009)  
Zobrazit vše

 

Zaměření:

Statistiky zobrazení - zobrazení detailu: 22767

Chcete připravit na přijímačky?Doporučené články:

článek jak se dostat na umělecké obory

Jak se dostat na umělecké obory

Umělecké obory a obory zabývající se teorií či historií umění je možné studovat na 45 veřejných fakultách a 5 soukromých školách. Kromě uměleckých škol je najdete na humanitních, technických a ekonomických fakultách, pedagogické fakulty zase nabízejí učitelství umělecky orientovaných předmětů.

Mohlo by vás také zajímat:

Podívejte se i na další návody k nejžádanějším oborům

Nepovedly se vám přijímačky? Přečtěte si, jak napsat žádost o přezkoumání rozhodnutí podat odvolání.

Celý článek

články - status studenta

Status studenta 2018 - do kdy jste studenty po maturitní zkoušce?

Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, úlevy na daních, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek.

Celý článek

článek státní maturita 2018 kampomaturite.cz

Státní maturita 2018

Jak bude vypadat státní maturita v roce 2018? Seznamte se s obsahem státní i profilové maturity, stáhněte si vzorové i ostré testy CERMAT, zjistěte informace o termínech, obsahu a kritériích hodnocení společné části státní maturity pro letošní rok. Jak postupovat v případě, že maturitu neuděláte, jak a kde požádat o přezkoumání průběhu a výsledku zkoušky, jak je to s opravnými zkouškami. Podívejte se na videonávod Jak udělat maturitu na našem YouTube kanále.

 

Celý článek


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit