Inkubátor všestranných návrhářů

pr článek vošon

Úspěšná realizace projektu OPPA – ESF Kreativní ateliér, který realizuje VOŠON a SPŠO v Praze 7 se zaměřením na inovaci vzdělávacího programu VOŠ Oděvní návrhářství.

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství v Praze 7 existuje od roku 1996. Nabízí studium zaměřené na návrh a tvorbu oděvů formou vyššího odborného studia – jako jediný vzdělávací subjekt v České republice.

Náplň studia tvoří oděvní individuální zakázková tvorba, návrhy scénického kostýmu včetně realizace, módní kresba, ilustrace a  fashion marketing. Důraz je kladen na rozvoj schopnosti studentů samostatně rozhodovat, hledat optimální varianty při řešení zadání a komunikativně pracovat v týmu.

Během studia si každý vyzkouší všechny polohy umělecké tvorby a najde si zaměření, které je jeho srdci nejblíže. Navíc se nezaměřuje pouze na oděvní tvorbu, ale i na vše s ní související – stylizaci osobnosti, přípravu módních přehlídek, výrobu doplňků např. obuvi, kabelek a pokrývek hlavy.

Konkrétní výsledky projektu Kreativní ateliér zahrnují např.

  • spolupráci s firmou Stap pro návrhy oděvů a doplňků s uplatněním aktivních bezpečnostních prvků smart Strap – prezentováno na mezinárodním veletrhu Styl Kabo 2014 v Brně

Bezpečnostní prvy Strap, Styl Kabo 2014 v Brně

  • první modely ručně vyrobené designové obuvi v nově zřízeném ateliéru obuvi

první modely ručně vyrobené designové obuvi

  • realizace stylizace modelek pro konkrétní zakázku veřejné prezentace, např. pro zahájení Francouzského týdne v Praze v Rezidenci primátora hl. města Prahy

 realizace stylizace modelek zahájení Francouzského týdne v Praze

  • oživení kolekce firmy Pietro Filipi novými modely studentů, které se budou průmyslově vyrábět v roce 2015.

kolekce firmy Pietro Filipi s novými modely studentů

www.vosonspso.cz

1.1.2015

Doporučujeme soukromou VOŠ

Doporučujeme VOŠ

Doporučujeme

Partnerské stránky