VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:
 
Konzervování a restaurování malířských a dekorativních technik
ŠkolaStřední škola umění a designu a Vyšší odborná škola Brno, příspěvková organizace
FakultaStřední škola umění a designu a Vyšší odborná škola Brno, příspěvková organizace
Typ školyVeřejné VOŠ
Šance na přijetí na fakultu
Nezaměstnanost absolventů fakulty
Studijní programKonzervování a restaurování malířských a dekorativních technik
Forma studiaDenní
Jazyk výukyČeština
Školné
Roční příspěvek studenta je Kč 5000,–. Tato částka je rozdělena na Kč 2500,– v zimním semestru a Kč 2500,– v letním semestru (v případě průměrného prospěchu do 1,5 za předcházející ročník platí student v ročníku následujícím polovinu).
Ubytování
Stravování
Dny otevřených dveří
Přijímací zkousky
Přihlášky ke studiu
Přihláška v eln. podobě
Přijímací řízení (obsah)Kreslení kresebný úkol – 3 hod. Malba zátiší temperou Kriteria hodnocení: Umístění kompozice do formátu, materiálová a tvarová věrohodnost interpretace, užití barvy pro vyjádření světla. kresebný úkol – 3 hod. Kresebná kopie zvětšená 2x pomocí sítě. Kriteria hodnocení: Formální shoda interpretace s předlohou a správné poměry zvětšení, vhodnost použitého prostředku pro kresbu. Modelování – 120 min. Modelování zátiší. Kriteria hodnocení: Vystižení proporce a rozdílů mezi tvary a materiály. Kriteria pro hodnocení domácích prací Schopnost zachytit skutečnost, prokázání výtvarného citu pro uměřenost, soustředěnost a případně manuální či řemeslnou zručnost. Některé práce by měly být zaměřeny na zvolený obor studia. Pohovor Odpovědi na otázky týkající se vztahu k výtvarnému umění. Kriteria pro hodnocení písemné práce Obsahová úroveň zpracování eseje na téma: Popis malířského díla. Test DOPORUČENÁ LITERATURA PRO TEST: Slánský, B.: Technika malby, I, II, Nakladatelství Paseka, 2003 (Praha, Litomyšl) Petr, F.: Olejomalba a enkaustika, Prometheus Praha, 1930 Rožan, J., Vaníček, O.: Pigmenty-práškové barvy, SNTL, Praha 1985 Šturc, K., Nevařil, M.: Technika malířské a kašérské práce, SNTL, Praha 1985 Kolektiv autorů (vedoucí kolektivu P. Kotlík): Vápno 2001, Společnost pro technologie ochrany památek, 2001 Hégr, M.: Výstavba obrazu z výtvarného hlediska, Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha 1944 Hégr, M.: Technika olejomalby Mašín, J.: Románská nástěnná malba v Čechách a na Moravě, Nakladatelství Československé akademie věd, Praha 1954.
Vybrat


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit