Jak se připravit na přijímačky?

článek jak se připravit na přijímací zkoušky tipy zdroje jak na přípravu

Věděli jste, že u přijímaček na lékařské fakulty neuspěje až 80 % zájemců? Rekordní co do „vyhazovů“ je psychologie – na FF UK v roce 2023 odmítli 94 % uchazečů. Zdají se vám přijímačky daleko? Je fakt, že se obvykle konají až v květnu a červnu. V zimě už byste ale měli mít vybraný obor, který chcete studovat, a zahájit přípravu. 

Umělecké obory uzavírají přihlášky už v listopadu. Nejžádanější obory jako medicína, psychologie nebo právo končí s příjmem přihlášek obvykle na konci února a až na výjimky tu nečekejte druhou šanci v podobě druhého kola.

Na podzim a v zimě také školy pořádají dny otevřených dveří, které je dobré navštívit, pokud zatím váháte nebo chcete mít jasno, do čeho jdete.

 

Otestujte se - jak jste na tom?

Jak jste mohli vidět na číslech v úvodu, u přijímaček nejžádanějších oborů to není až taková brnkačka. Pokud chcete zjistit svoji úroveň, máte šanci. V našich online testech na http://www.vysokeskoly.com/testy můžete zkusit přijímačky nanečisto. Vyzkoušíte si testy studijních předpokladů, testy z psychologie, politologie, sociologie, matematiky pro ekonomické fakulty, biologie nebo k přijímacím zkouškám na Policejní akademii ČR. Správné odpovědi a vyhodnocení vám zašleme ihned e-mailem a nestojí vás to ani korunu.

Další možností jsou testy z minulých let. Najdete je všechny v sekci zde, a jsou řazené podle jednotlivých fakult nebo oborů.

 

Kurzy zvýší vaši šanci

Nedopadly testy z předchozího odstavce moc slavně? Šance na přijetí můžete výrazně zvýšit přípravným kurzem.

Nulté ročníky práva, psychologie, lékařských fakult, ekonomie, Policejní akademie nebo humanitních oborů začínají sice v říjnu, i v zimě a na jaře se ale můžete připravit na některé předměty - např. fyziku, chemii, biologii nebo testy studijních předpokladů. Kurzy najdete tady, konají se prezenčně i online.

Hodí se každá koruna? Podívejte se na nabídku VIP balíčků - obsahují přípravný kurz, doporučenou literaturu a bonusy v hodnotě několika set korun. 

Pokud se vás týkají Testy studijních předpokladů (TSP) nebo Obecné studijní předpoklady (OSP NSZ Scio), i tady se můžete připravit v prezenčním kurzu. Jak vám mohou potvrdit ti, kdo už testy absolvovali, bez přípravy vás časové limity a struktura testů mohou nepříjemně překvapit.

 

Učebnice, skripta, doporučená literatura

Učebnice a skripta pro přípravu jsme vám pro přehlednost seřadili podle jednotlivých fakult.

Seženete u nás i „špeky“ jako Modelové otázky k přijímacím zkouškám na 1. LF UK nebo 2. lékařskou fakultu UK, Testové otázky z fyziky, chemie a biologie LF MU nebo řešení otázek přijímaček Policejní akademie ČR v Praze.

Na Seminárky.cz a Čtenářský-deník.cz najdete stovky zkouškových otázek a dalších materiálů pro přípravu. Na výběr máte přes 24 000 ověřených prací a 8 000 z toho vás nebude stát ani korunu.

 

Nezapomeňte se vybavit i na jazyky nebo maturitu

Máte vybráno? Nezapomeňte mrknout i na učebnice k maturitě, jazykové učebnice, slovníky a CD, ať to máte za jedno poštovné ;)

 

Co si ještě přečíst:

Jak udělat maturitu

Jak se dostat na nejžádanější obory VŠ

Na které fakulty se dostanete bez přijímaček

 

18.1.2024