VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Katedra divadelních, filmových a mediálních studií

upol_ff_katedra_filmu_logo_230

Katedra divadelních, filmových a mediálních studií je jednou z kateder Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Spolu s ostatními uměnovědně zaměřenými katedrami sídlí ve zrenovované barokní budově bývalého jezuitského konviktu.

Možnosti studia

Na katedře lze studovat buď samostatný obor teorie a dějiny dramatických umění, nebo filmovou či divadelní vědu v kombinaci s jinými obory filozofické fakulty, a to v rámci bakalářského a posléze navazujícího magisterského studia.

Výuka zahrnuje vedle předmětů zaměřených na historické a teoretické proudy ve filmu, divadle a médiích i praktickou přípravu v dalších oblastech. Kreditový systém a nabídka předmětů v semestru umožňuje studentům vytvářet si vlastní odborný profil s ohledem na jejich představu o budoucím uplatnění.  Kredity je možné získat za disciplíny v oblasti divadelního a filmového managementu, produkce a dramaturgie, publicistiky, za praktika v oblasti filmu (práce s kamerou), divadla a rozhlasové práce.

Praxe

Na katedře je realizován vzdělávací projekt Upsolvent, díky kterému jsou studenti systematicky umisťováni do praxí už v průběhu studia. Součástí projektu jsou také blokové přednášky významných osobností (např. Eva Zaoralová, Miloš Čermák), renomovaných specialistů na PR, HR, autorské právo, nová média, novinářů a dramaturgů.

Ojedinělou vzdělávací platformou je univerzitou pořádaný největší evropský festival vědecko-populárních a dokumentárních filmů Academia film Olomouc. V rámci této akce mají studenti možnost získat cenné praktické zkušenosti  od psaní festivalového katalogu či deníku po produkčně-koordinační činnost.

Technika a zázemí

Katedra má k dispozici filmový sál s projekcí 16 a 35 mm filmu a s velkoplošnou videoprojekcí (probíhají zde pravidelné projekce v rámci výuky i v rámci filmového klubu studentů katedry Pastiche filmz rozsáhlou videotéku se záznamy filmů a divadelních představení, digitální rozhlasové studio, videostřižnu, větší divadelní sál s názvem K3 (kde také působí občanské sdružení Divadlo Konvikt ) a malý divadelní prostor Bílá nora.

Absolventi katedry se uplatní v médiích a institucích, které produkují, šíří nebo reflektují dramatická umění a literaturu (divadla, televizní, filmová a rozhlasová studia, filmové festivaly, redakce deníků a časopisů, nakladatelství, muzea).

www.filmadivadlo.cz

 

1.12.2009


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit