VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

VŠO již 15 let vede studenty k úspěšné kariéře

pr článek VŠO 4 2015

Vysoká škola obchodní v Praze otevírá nový atraktivní obor Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy. Jedná se už o pátý bakalářský program, který propojuje kvalitní výuku s odbornou praxí. Jako na málokteré škole zde studenti získají kontakty na své budoucí zaměstnavatele již během studia.

Letos slaví Vysoká škola obchodní v Praze 15leté výročí. Od svého založení v roce 2000 se VŠO specializuje na vzdělávání studentů v oborech cestovního ruchu a letecké dopravy. Nabízí pět bakalářský oborů a dva obory magisterské. Všechny v odvětví, které se dynamicky rozvíjí a slibují pozdější uplatnění. Přihlášky ke studiu Vysoká škola obchodní přijímá až do 30. září 2015.

Obory pro akademický rok 2015/2016

Klíč pro kariérní úspěch je studium perspektivního oboru. Bakalářské obory, které VŠO nabízí, jsou Cestovní ruch, Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy, Služby letecké dopravy v cestovním ruch, Letový provoz, pr článek všo relax 4 2015Průvodcovská činnost v cestovním ruchu a také dva upravené studijní programy pro absolventy VOŠ. V navazujícím magisterském studiu lze studovat obory Management cestovního ruchu nebo Management leteckých podniků.

„Dle statistik přibývá lidí, kteří po absolvování vysoké školy nepracují ve svém oboru. Tomu se chceme vyhnout. Proto se zaměřujeme na cestovní ruch a leteckou dopravu, které se neustále rozvíjí, a na statistikách úspěšnosti našich absolventů vidíme, že jsou perspektivní,“ vysvětluje Mgr. Pavel Neset, Ph.D., prorektor pro studijní činnost Vysoké školy obchodní v Praze.

Cenný kontakt s profesionály

Všechny bakalářské i magisterské obory na VŠO nabízí provázanost s praxí a kontakt s profesionály z oboru. Kromě Českého Aeroholdingu škola spolupracuje i s agenturou CzechTourism, Národním památkovým ústavem a mnoha dalšími. Rozvrhy studentů jsou uzpůsobeny tak, aby každému studentovi poskytovaly dostatek flexibility pro získání praxe v jeho oboru již během studia. Pro ty, kteří např. v cestovním ruchu již pracují, nabízí VŠO kromě prezenčního studia i studium dálkové.pr článek všo učebna 600

Uplatnění absolventů je poměrně široké. „Někteří pracují v podniku Řízení letového provozu ČR, mnoho našich studentů se uplatnilo v Českých aeroliniích a na Letišti Praha. Někteří létají u leteckých společností jako je ČSA, Travel Service, Emirates aj., jiní pracují jako odborníci v oblasti letectví, marketingu a v obchodních odděleních zastoupení zahraničních leteckých společností v Praze. Další část našich absolventů našla zajímavá uplatnění v cestovních kancelářích,“ uvádí doc. Ing. Jindřich Ploch, CSc., vedoucí katedry letecké dopravy VŠO.

Moderní zázemí

Posluchači prezenčního studia dochází na veškerou výuku do moderně vybavené bezbariérové budovy ve Spálené ulici v centru Prahy. Ve stejné budově studenti mohou využít všechno potřebné zázemí, jako je studijní oddělení, knihovna, studovna, kavárna i restaurace.

Výuka i v angličtině

VŠO exceluje ve výuce cizích jazyků. Kromě jejich výuky podporuje studenty k výjezdu do zahraniční, např. v rámci projektu Erasmus. Mimo to škola nabízí i jednosemestrální modul vyučovaný v anglickém jazyce. Ten je přístupný i zahraničním studentům, čímž podporuje navazování nových mezinárodních kontaktů a vznik multikulturního prostředí na škole.pr článek všo kavárna 4 2015

Přijímací řízení

Škola dává šanci všem zájemcům o studium, nepožaduje složení žádné přijímací zkoušky. Vedení školy takto nabádá studenty, ať sami v průběhu studia prokáží svou kvalitu a schopnost zvládnout výuku. Školné patří mezi nejnižší v České republice. Úhrada školného však neznamená automatické získání titulu. Procento těch, kteří studium na VŠO nedokončí, je obdobné jako na veřejných vysokých školách.

Dny otevřených dveří

Pokud si stále nejste svým zájmem jistí, navštivte den otevřených dveří. Na jaře se dveře VŠO otevřou 13. 5., 10. 6., 17. 6. V září pak 9. 9. a 23. 9.

Více informací najdete na www.vso.cz.

1.5.2015


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit