VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Grafická tvorba (8241N16)

Studijní program: Grafická tvorba (8241N)

Forma studia: Denní

Délka studia: 3

Zaměření: Umělecké

Náplň programu/oboru:
Studium v tomto oboru je zacíleno na teoretické a praktické znalosti tradičních grafických technik, typografie a knižní kultury a jejich využití ve „volné“ tvorbě, ale i v oblastech grafiky „užité“. Důležitou součástí náplně výuky jsou praktická cvičení, zaměřená na klasické techniky a grafickou práci s využitím výpočetní techniky. V těchto cvičeních si žáci prohlubují znalosti získané v teoretických předmětech. Struktura vzdělávání je tedy koncipována na co největší disponibilitu absolventa. Praktická výuka probíhá v grafických dílnách a počítačové učebně. Její součástí je diskuse, ukázky prací z oblasti grafické tvorby, navazování na tradiční autory, stejně tak i sledování současného dění v oboru. Absolventi zvládají tradiční grafické techniky (tisk z výšky, z hloubky, z plochy, serigrafii), stejně tak je jim umožněno experimentovat a kombinovat jednotlivé postupy i v kombinaci s využitím možností přípravy na počítači. V oblasti užité grafiky jsou studenti seznámeni s dějinami písma a knižní kultury, typografií a postupně s technologií a možnostmi práce s grafickými programy (Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign, Acrobat, Macromedi Flash). Obor se snaží individuálně rozvíjet tvořivost, výtvarné myšlení a samostatnou angažovanost v oblasti výtvarného umění v plné jeho šíři.

Cizí jazyk: Čeština


Přijímací řízeníNahoru

Obsah přijímaček:
výtvarné obory: odevzdání domácích prací (kresby, malby, grafiky, drobné plastiky a prostorové práce, fotodokumentace rozměrnějších prací či realizací) kresba podle modelu zpracování zadaného tématu volnou technikou (zadání dle jednotlivých oborů) pohovor (okruhy: dějiny umění, současné výstavy a všeobecný kulturní přehled, otázky k pracem, motivace ke studiu) Pomůcky Všichni uchazeči – výkresy A2 – A1, lepicí páska, tužky, uhly, rudky, tuš a pera, guma, fixativ a fixírka, dle oborů – malířské potřeby nebo sochařské potřeby pro modelování. dramatický obor: S přihláškou zašle uchazeč: jednu fotografii vlastní životopis, který sám nadiktuje na audiokazetu nebo CD (max. 5 min.) čerstvou zprávu o foniatrickém vyšetření (jeden měsíc). Obsah přijímacího řízení Každý uchazeč si připraví: dvě básně dva monology dvě písně (z toho alespoň jednu národní). Výběr by měl vycházet z typu, založení a mentality uchazeče. Přijímací zkoušky prověří dispozice uchazečů v oblasti mluvního projevu,hudebního sluchu a hlasu, pohybu (notové podklady k písním a cvičební úbor s sebou), herectví, všeobecného kulturního přehledu a znalostech v hudebně dramatickém umění. Pomůcky Cvičební úbor, notové podklady k písním.

Pozn. k přijímačkám: 1. kolo pol. června, 2. kolo konec srpna

Pozn. k přihláškám: 1. kolo do konce května, 2. kolo do poloviny srpna


Kde se dá studovatNahoru
Grafická tvorbaZlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.Porovnat

vyssiodborneskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Kurzy:

Učebnice:139 KčObjednat


Kontakty FakultyNahoru

Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s., Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.
Telefon: 577 143 580
Web: www.skolaumeni.cz
E-mail: info@skolaumeni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Školné činí Kč 2 500,- měsíčně (září-červen, o prázdninách se školné neplatí) a je ve čtyřech splátkách za školní rok. Jednorázové zápisné v 1. ročníku je Kč 1 200,-.

Koleje: ne

Menza: ano


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit