VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Užitá malba (8241N14)

Studijní program: Užitá malba (8241N)

Forma studia: Denní

Délka studia: 3

Zaměření: Umělecké

Náplň programu/oboru:
Studium je zaměřeno zejména na praktickou výtvarnou činnost, která se nebrání propojení i s jinými médii, jako například s kresbou, grafikou, prací na PC. Případně rozvedení plošného projevu do trojrozměrného prostoru - objekt, instalace. Během 3-letého studia je velký podíl času věnován malbě podle modelu - zátiší, portrét, figura, interiér.Velký důraz je kladen též na tématické úkoly. Předpokládá se zde samostatný tvůrčí potenciál každého jedince. Předmět - malířská technologie doplňuje informace o možnostech postupu realizovat dané techniky – akvarel, tempera, kvaš, olejomalba, enkaustika, freska, atd. Podle možností se též realizují praktické tvůrčí počiny v interiéru – exteriéru, např. malba na zdi, případně závěsný obraz na plátně, sololitu, atd. - spolupráce s divadlem, s různými typy škol. Studium užité malby končí absolutoriem – obhájením závěrečné práce – nejčastěji se jedná o cyklus obrazů, popřípadě realizaci v architektuře.

Cizí jazyk: Čeština


Přijímací řízeníNahoru

Obsah přijímaček:
výtvarné obory: odevzdání domácích prací (kresby, malby, grafiky, drobné plastiky a prostorové práce, fotodokumentace rozměrnějších prací či realizací) kresba podle modelu zpracování zadaného tématu volnou technikou (zadání dle jednotlivých oborů) pohovor (okruhy: dějiny umění, současné výstavy a všeobecný kulturní přehled, otázky k pracem, motivace ke studiu) Pomůcky Všichni uchazeči – výkresy A2 – A1, lepicí páska, tužky, uhly, rudky, tuš a pera, guma, fixativ a fixírka, dle oborů – malířské potřeby nebo sochařské potřeby pro modelování. dramatický obor: S přihláškou zašle uchazeč: jednu fotografii vlastní životopis, který sám nadiktuje na audiokazetu nebo CD (max. 5 min.) čerstvou zprávu o foniatrickém vyšetření (jeden měsíc). Obsah přijímacího řízení Každý uchazeč si připraví: dvě básně dva monology dvě písně (z toho alespoň jednu národní). Výběr by měl vycházet z typu, založení a mentality uchazeče. Přijímací zkoušky prověří dispozice uchazečů v oblasti mluvního projevu,hudebního sluchu a hlasu, pohybu (notové podklady k písním a cvičební úbor s sebou), herectví, všeobecného kulturního přehledu a znalostech v hudebně dramatickém umění. Pomůcky Cvičební úbor, notové podklady k písním.

Pozn. k přijímačkám: 1. kolo pol. června, 2. kolo konec srpna

Pozn. k přihláškám: 1. kolo do konce května, 2. kolo do poloviny srpna


Kde se dá studovatNahoru
Užitá malbaZlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.Porovnat

vyssiodborneskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Kurzy:

Učebnice:139 KčObjednat


Kontakty FakultyNahoru

Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s., Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.
Telefon: 577 143 580
Web: www.skolaumeni.cz
E-mail: info@skolaumeni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Školné činí Kč 2 500,- měsíčně (září-červen, o prázdninách se školné neplatí) a je ve čtyřech splátkách za školní rok. Jednorázové zápisné v 1. ročníku je Kč 1 200,-.

Koleje: ne

Menza: ano


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit