VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Hudebně dramatické umění (8247N04)

Studijní program: Hudebně dramatické umění (8247N)

Forma studia: Denní

Délka studia: 3

Zaměření: Umělecké

Náplň programu/oboru:
V 1. ročníku pomáhají studenti herecké školy při přípravě studentských představení jako kulisáci, zvukaři, osvětlovači, inspicienti, prodávají vstupenky apod. Ve 2. ročníku dostávají příležitost účinkovat v představeních Městského divadla Zlín a ve 3. ročníku připravují až čtyři absolventská představení (v režii pedagogů herecké výchovy, studentů režie JAMU a profesionálních režisérů), ve kterých se mohou prezentovat ředitelům a uměleckým šéfům divadel. Tříleté studium vede studenty především k rozvijení vlastních osobních a osobnostních předpokladů pro uplatnění v oboru. Současně jim poskytuje teoretický základ v předmětech dějiny divadla a kultury a teorie divadla a dramatické tvorby. Dává jim také možnost důkladného studia jednoho ze světových jazyků. V praktických předmětech je hlavní důraz kladen na hereckou výchovu, jevištní řeč a umělecký přednes, na jevištní pohyb a na hlasovou výchovu a zpěv. Hlasová výchova, jevištní řeč a umělecký přednes se vyučují formou individuálních hodin. Součástí učebního plánu jsou také hodiny estetiky, psychologie, tvořivé dramatiky, hudební nauky, hry na hudební nástroj a herecké práce s mikrofonem. Pohybová výchova zahrnuje akrobacii, step, šerm, tanec a pantomimu.

Cizí jazyk: Čeština


Přijímací řízeníNahoru

Obsah přijímaček:
výtvarné obory: odevzdání domácích prací (kresby, malby, grafiky, drobné plastiky a prostorové práce, fotodokumentace rozměrnějších prací či realizací) kresba podle modelu zpracování zadaného tématu volnou technikou (zadání dle jednotlivých oborů) pohovor (okruhy: dějiny umění, současné výstavy a všeobecný kulturní přehled, otázky k pracem, motivace ke studiu) Pomůcky Všichni uchazeči – výkresy A2 – A1, lepicí páska, tužky, uhly, rudky, tuš a pera, guma, fixativ a fixírka, dle oborů – malířské potřeby nebo sochařské potřeby pro modelování. dramatický obor: S přihláškou zašle uchazeč: jednu fotografii vlastní životopis, který sám nadiktuje na audiokazetu nebo CD (max. 5 min.) čerstvou zprávu o foniatrickém vyšetření (jeden měsíc). Obsah přijímacího řízení Každý uchazeč si připraví: dvě básně dva monology dvě písně (z toho alespoň jednu národní). Výběr by měl vycházet z typu, založení a mentality uchazeče. Přijímací zkoušky prověří dispozice uchazečů v oblasti mluvního projevu,hudebního sluchu a hlasu, pohybu (notové podklady k písním a cvičební úbor s sebou), herectví, všeobecného kulturního přehledu a znalostech v hudebně dramatickém umění. Pomůcky Cvičební úbor, notové podklady k písním.

Pozn. k přijímačkám: 1. kolo pol. června, 2. kolo konec srpna

Pozn. k přihláškám: 1. kolo do konce května, 2. kolo do poloviny srpna


Kde se dá studovatNahoru
Hudebně dramatické uměníZlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.Porovnat

vyssiodborneskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Kurzy:

Učebnice:139 KčObjednat


Kontakty FakultyNahoru

Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s., Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s.
Telefon: 577 143 580
Web: www.skolaumeni.cz
E-mail: info@skolaumeni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Školné činí Kč 2 500,- měsíčně (září-červen, o prázdninách se školné neplatí) a je ve čtyřech splátkách za školní rok. Jednorázové zápisné v 1. ročníku je Kč 1 200,-.

Koleje: ne

Menza: ano


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit