Cesta do Asie, kterou si může dovolit každý

PR článek Invia exotika 11 2019

Stále více turistů cestuje do exotických destinací. To, co platilo v minulosti, že si takovou dovolenou mohou dovolit pouze zbohatlíci, už není až tak pravda. Dnes najdete mnoho destinací, které rozhodně vaši peněženku nezruinují a poskytnou vám nezapomenutelný zážitek. Cenově nejvýhodněji vychází dovolené na asijském kontinentu.

Některé země můžeme s nadsázkou nazývat low cost batůžkářské dovolené, i když vlastně i bez nadsázky. Pokud našetříte na letenku, která je nejdražší položkou, ubytování i stravu můžete mít za babku.

 

Sledujte letenky

Narazíte-li na nějakou akci, máte vyhráno. Sledovat cenu letenek není záležitostí jednoho dne, ale rozhodně se vyplatí. I když asi všichni známe ty historky, jak se někdo probudí po party a zjistí, že si koupil letenky kamsi do tramtárie, i to se stává. Plánujete-li cestu dlouho, jak naschvál jsou ceny vysoké. Zkuste to udělat naopak, vyhlédněte si levnou letenku a pak teprve začněte plánovat vaše dobrodružství.

 

Thajsko s batohem na zádech

Thajsko láká návštěvníky Bangkokem, nádhernými tropickými plážemi, třpytivými chrámy, ale i pěší turistikou, poznáváním místní kultury či návštěvou sloní rezervace.PR článek Invia 11 2019 exotika Thajsko

Budete překvapeni cenou ubytování i stravování, pohodlně se najíte do 50 Kč a ubytujete za pár stovek. Thajsko je jednou ze zemí, kde si opravdu vystačíte pouze s batohem, byla by totiž škoda neprozkoumat jeho vnitrozemí a až pak si odpočinout několik dní na pláži. Plánujete-li cestovat i mezi ostrovy, kupte letenky až na místě – ušetříte.

 

Na Bali s dobrou náladou

Bali je víc než tropický ráj v Indickém oceánu, je to nálada i stav mysli. Můžete si zde užívat na plážích, ale také podniknout spoustu dobrodružství a poznat místní zvyky i panenskou přírodu. Téměř vše zde má duchovní význam – tradiční hudba, tanec, památky i společenská setkání místních.

PR článek Invia 11 2019 exotika Bali

Vnitrozemí ostrova dominují sopky Agung a Batur, které o sobě dají i čas o času vědět. Krajina Bali je posetá rýžovými políčky, terasovitě položenými nad sebou, což je opravdu nádhera. Velkým lákadlem pro turisty jsou i hinduistické chrámy obklopené jezery, ale i podmořský život kolem ostrova.

 

Zapomenuté chrámy na Srí Lance

Nekonečné pláže, milí lidé, stáda slonů, slavný cejlonský čaj a chutné jídlo, to vše dělá Srí Lanku neodolatelnou. Historie země, její kultura dlouhá více než 2000 let a přírodní krásy jsou nepochybně jedny z nejúžasnějších v jihovýchodní Asii.

Na tak malém ostrově jako je Srí Lanka najdete 8 míst, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Na starodávných místech se ukrývají úchvatné chrámy, které někdy můžete najít v jeskyní, hluboko v džungli  nebo na vrcholcích hor.

PR článek Invia 11 2019 exotika Sri Lanka

 

Vietnam s pár korunami v kapse

Země s ohromujícími přírodními krásami, obrovské metropole, významné kulturní komplexy i malé domorodé vesnice kmenů Hmong, Vietnam je exotická a působivá země. Za pár korun poznáte hlavní město Hanoj, objevíte vápencové ostrovy v zátoce Halong nebo prozkoumáte nejpozoruhodnější jeskynní systém na světě v parku Phong Nha-Ke Bang.

Levná vietnamská kuchyně je neuvěřitelně jemná ve své chuti a vyniká svou rozmanitostí. Pozor: do Vietnamu je potřeba vyřídit vízum.

PR článek Invia 11 2019 exotika Vietnam

 

Tajemná Gruzie

Nejlevnější dovolenou si užijete v Gruzii. Z Prahy létají přímé lety a cestovat můžete dokonce na občanku. Díky své bohaté kultuře a rozmanité krajině je ideální destinací pro každého, kdo miluje historii a přírodu. Nepřijdou zkrátka ani milovníci moře, Gruzie je také velmi navštěvována v zimních měsících, tato země má ideální podmínky pro lyžování a vše za pár korun.

I když je často dovolená levnější, když ji zařizujete individuálně, nebojte se využít ani pomoci cestovní kanceláře. Není výjimkou, že na hotely mají speciální slevy, které jen tak nezískáte a hlavně skvěle poradí.

 

13.11.2019