Dlouhodobé praxe, stáže v zahraničí a moderní technologie… VŠTE klade důraz na rozvoj svých studentů

PR článek VŠTE ČB 7 20

Na VŠTE nejsme jen čísla. Tato slova můžete velmi často slýchat z úst studentů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Není to ale jen prázdná fráze, nýbrž něco, za čím si skutečně stojí. Někteří z nich se dokonce nebojí označit atmosféru na škole za rodinnou. Že vás studium v takovém prostředí láká? Pořád ještě se můžete přihlásit do přijímacího řízení pro akademický rok 2020/2021! Ale pozor, dlouho se nerozmýšlejte, přihlášky je nutné odevzdat do 31. srpna.

Když se studentů VŠTE zeptáte, co je největší předností školy, většina odpoví, že především její nepřehlédnutelné zaměření na praxi. Dlouhodobá praxe probíhá celý jeden semestr a pro studenty je obrovskou životní zkušeností. Není dokonce nic neobvyklého, že se z ní mnohdy stane nakonec přímo zaměstnání. A to i kolikrát ve skutečně lukrativních firmách, ostatně VŠTE spolupracuje s více než tisícovkou firem v rámci celé republiky. Pro studenta bezesporu vykročení tou správnou nohou.

A když zmiňujeme vykročení… To může vést i do zahraničí! Praxi je možné si plnit v Evropě, ale stejně tak například v Rusku, Číně či v Jižní Koreji. Zní to fajn? Pak dodejme, že VŠTE poskytuje svým studentům stipendia na zahraniční výjezdy.

VŠTE je veřejná škola, jejíž renomé neustále roste. Chcete studovat například strojírenství, stavitelství, dopravu a logistiku, podnikovou ekonomiku nebo třeba personalistiku? A to přímo v krásné jihočeské metropoli? Jste na správné adrese!

 

Václav Votruba

 

7.7.2020