VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů otevírá každým rokem široké spektrum bakalářských (absolvent získá titul Bc.) i magisterských (absolvent získá titul Ing.) studijních programů a oborů.

Studium na fakultě vychází z dlouholeté tradice vysokého učení a v současnosti uplatňuje moderní metody výuky jak v klasických zemědělských oborech, tak v oborech orientovaných na problematiku zpracování, kvality a ekonomiky produkce potravin a ostatních surovin, využití odpadů, péči o krajinu a životní prostředí, organizaci rozvoje a revitalizace venkova. Významně se rozvíjejí možnosti studia chovu zájmových a exotických zvířat.

czu_af_01_210   czu_af_02_210

Fakulta sídlí v krásném univerzitním areálu s rozsáhlými parkovými úpravami, vzdáleném 10 minut hromadnou dopravou od konečné metra Dejvická a 20 minut od centra Prahy:

czu_af_03_210   czu_af_08_210

czu_af_05_210   czu_af_06_210  

V areálu najdou studenti jak moderní přednáškové síně,  laboratoře...

czu_af_09_210   czu_af_10_210

czu_af_11_210   czu_af_12_210

czu_af_13_210   czu_af_14_210

... tak i demonstrační a experimentální pracoviště, tak menzu, koleje, sportovní areál včetně plaveckého bazénu a jezdeckého oddílu a také studentské kluby.

czu_af_16_210   czu_af_17_210

czu_af_18_210   czu_af_19_210

czu_af_20_210   czu_af_23_210

Fakulta otevírá nové atraktivní studijní obory. Velký zájem je především o bakalářské studijní obory zaměřené na chov zájmových a exotických zvířat – Speciální chovy, Kynologie, Chov koní, obory zaměřené na zahradnické specializace jako Zahradnictví, Zahradní a krajinářské úpravy, a obor Ekologické zemědělství.

Seznam akreditovaných oborů na fakultě

Ke každému oboru fakulta vytváří odpovídající podmínky, a to jak výběrem kvalifikovaných pedagogů a zkušených odborníků, tak využíváním vlastního experimentálního zázemí - Centrum pro výzkum chování psů:

 

czu_af_27_210   czu_af_37_210 

Dendrologický park:

czu_af_34_210   czu_af_35_210

Demonstrační a pokusná stáj, moderní skleníky:

czu_af_29_210   czu_af_33_210

Svým zaměřením se fakulta řadí k předním evropským institucím, je členem prestižní organizace ELLS (Euroleague for Life Science), která sdružuje sedm evropských univerzit, spolupracujích v oborech managementu potravinových a přírodních zdrojů, zemědělských a lesnických věd,, veterinárních , environmentálních a věd o životě. Studentům se tak nabízí široká paleta zahraničních výměnných a studijních pobytů.

Fakulta nabízí také studium v angličtině, a to jak na bakalářské, tak i magisterské úrovni. Všechny obory vyučované v angličtině jsou zaměřeny na přírodní zdroje.

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří se na fakultě konaly 25.1. a 26. 1. 2013.

  • Kompletní informace o přijímacím řízení
  • Odpovědi na vaše otázky

Termín odevzdání přihlášek

Ke studiu na fakultě je možné se přihlásit do 31. března. Do všech druhů a forem studia se můžete přihlásit pouze formou on-line elektronického formuláře. Poplatek za přijímací řízení ve výši 550,- Kč vyřizujte podle pokynů, které obdržíte na e-mailovou adresu po potvrzení přihlášky.

Přijímací řízení

Přijímací řízení se koná ve dnech 18. - 21. 6. 2013. Termín přijímací zkoušky oznámí studijní oddělení uchazeči do 15. května 2013.

 

Kompletní informace o přijímacím řízení

 

Pro zájemce o studium bude organizován fakultou přípravný kurz středoškolské biologie a chemie. Informace na http://studium.agrobiologie.cz/index.php?dir=.%2F.%2F.%2F.%2FNastenka_studijniho_oddeleni%2FPripravny_kurz%2F

Kurz v rozsahu 30 hodin je realizován v 5 výukových dnech (soboty 6.4.; 27.4.; 11.5.; 25.5.; 8.6.2013). Cena kurzu je 1500 Kč, cena za jeden předmět je 900,- Kč, cena za jednotlivou konzultaci předmětu je 200,- Kč (platba pouze na místě). Informace a přihlášky na studijním oddělení FAPPZ (tel. č. 224 384 668). Přihlášky do přípravného kurzu (kompletní kurz obou, případně jednoho předmětu, nikoliv jednotlivé konzultace) je třeba podat do 31.3.2013.

 

K přípravě na přijímací zkoušky lze využít publikace:

Modelové otázky pro přijímací zkoušky z chemie na FAPPZ ČZU (cena 80 Kč): http://studium.agrobiologie.cz/Nastenka_studijniho_oddeleni/Prijimaci_rizeni/Modelove_otazky/Obalka_Chemie_web.jpg

Modelové otázky pro přijímací zkoušky z biologie na FAPPZ ČZU (cena 70 Kč): http://studium.agrobiologie.cz/Nastenka_studijniho_oddeleni/Prijimaci_rizeni/Modelove_otazky/Obalka_Biologie_web.jpg


Tyto publikace je možno zakoupit na studijním oddělení FAPPZ (č. dv. 112).
 

Případné dotazy směřujte na e-mailovou adresu:
Vozenilkova@af.czu.cz
(nikoliv na jednotlivé studijní referentky)

 


Nabízíme víc 

U nás nejste pouze číslem 
 

Nabízíme individuální přístup a řešení


Studium

Na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů je zaveden kompletní třístupňový vzdělávací systém umožňující prostupnost a návaznost studia v rámci univerzit nejen v České republice, ale i v celé Evropské Unii. Absolventi středních škol jsou přijímáni do tříletých bakalářských studijních programů a po jejich absolvování mohou pokračovat v dvouletých navazujících programech magisterských. Náročnost studovaných předmětů i celého studijního programu je ohodnocena kredity (ECTS), které umožní porovnat obtížnost studia a současně realizovat mobility studentů během jejich studia. Bakalářské i magisterské studium je zakončeno státní závěrečnou zkouškou, při které student před komisí obhajuje svoji práci (bakalářskou, diplomovou) a skládá zkoušky z komplexních předmětů. Absolventi bakalářských oborů obdrží titul bakalář (Bc), magisterských pak inženýr (Ing.).

 

 

13.2.2013


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit