VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Pomaturitní studium - (ne)poslední záchrana před prací

Pomaturitní studium - (ne)poslední záchrana před prací

Úspěšně ukončená střední škola představuje důležitý milník v životě jedince. V současné době se však středoškolské vzdělání považuje za minimum a „předstupeň“ nejvyššího dosaženého vzdělání. Ovšem ne vždy se zdaří a tak brány vysokoškolského studia zůstanou zavřeny.

Doporučit známému
Diskuze ke článku: příspěvků 1, poslední 22.12.2015 14:44 - Komentovat.

Alternativou a v poslední době velice často využívaným řešením situace, kdy student nechce přerušit, nebo zcela opustit studentský život, je pomaturitní výuka cizích jazyků na státních a soukromých jazykových školách.

 

Někdo ztratí iluze a na sklonku svých „náctin“ se plně zapojí do pracovního procesu. Někoho tato nemilá zkušenost zdravě nabije a o přijetí se pokusí znovu v dalším možném termínu. Pro zjednodušení tohoto úsilí i samy vysoké školy nabízejí intenzivní kurzy pro zájemce o studium, většinou formou víkendových sezení na půdě dané školy či v podobě nultých ročníků. Alternativou a v poslední době velice často využívaným řešením je výuka cizích jazyků na státních a soukromých jazykových školách.

 

Na trhu jazykových agentur a škol je v současné době tvrdé konkurenční prostředí. Každý se snaží oslovit něčím jiným. Například jazyková škola Jipka neúspěšným uchazečům nabízí přípravu k mezinárodním jazykovým zkouškám. Intenzivní studium angličtiny nebo španělštiny, v poslední době dvou nejžádanějších jazyků, je zpestřeno doplňkovým studiem dalšího cizího jazyka.

 

Bonusem k výuce jsou učebnice k hlavnímu jazyku zcela zdarma.

 

Studium na této škole je zajímavé i z toho důvodu, že nastoupivším uchazečům se automaticky prodlouží status studenta, což s sebou nese veškeré výhody s tím spojené – nižší ceny jízdného, knih, vstupů do kulturních a zábavních center a podobně. V poslední době důležitým a i hodnotícím prvkem kvality studia je i možnost připojení osobních počítačů a mobilních telefonů k síti internet. Ta je v rámci učebních prostor „Jipky“ řešena komfortní cestou, pomocí technologie WiFi. A pro „skutečný návrat do školních lavic“ nechybí ani čas na pravidelné svačinky, které jsou pozorností každodenního vyučovacího cyklu.

 

Bezesporu neúspěšné složení přijímacích zkoušek na vysokou školu je velice nepříjemnou životní zkušeností. Překlenutí období k dalšímu pokusu o přijetí je ožehavým problémem a je v zájmu všech neúspěšných uchazečů, aby jej využili co nejlépe. Pomaturitní studium, ať již ve formě přípravných kurzů či studia cizích jazyků, je nejlepší možností k jeho vyplnění především z důvodu uchování kontinuálního studijního procesu. Jak to totiž normálně v životě bývá, naskočit zpět do rozjetého vlaku se ne vždy podaří…

 

Více na www.jipka.cz

 

 

12.8.2010


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit