VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Vizuální komunikace (8241N18)

Studijní program: Vizuální komunikace (8241N)

Zaměření: Umělecké

Náplň programu/oboru:
Obor produktového designu neustále rozšiřuje pole, své aktivity a klade nové nároky na mladé tvůrce. Na druhou stranu však skýtá širší možnosti uplatnění a realizace. Studenti mají možnost sledovat problematiku produktu a průmyslové výroby z různých úhlů. Od technologické roviny výrobních a materiálových omezení, přes správné chápání funkce daného produktu v rámci firemního portfolia až po marketingové strategie. Absolventi jsou schopni prezentovat a komunikovat v odborné terminologii spojené s touto oblastí, ovládají také základy jednotlivých technologií, práci s materiály, jako jsou kov, dřevo, sklo, keramika nebo plasty, a správně chápou, co dovoluje technologie při navrhování. Jsou také schopni efektivně začleňovat nejnovější technologie, jako jsou 3D scanování nebo Rapid Prototyping, do tvůrčího procesu. Studenti se dále bezpečně orientují v současném designérském diskurzu, v dějinách designu, trendových definicích, znají a chápou jednotlivé charakteristiky světových center designu. Studium Grafického designu se zaměřuje na nejdůležitější aspekty profese designéra. Cílem je připravit studenty co nejlépe pro praxi v oboru, a to ve všech možných polohách, které k němu patří: tvorba značek a jednotných vizuálních stylů, plakátů, obalů, publikací či volnějších výstupů na dané téma, to vše s návazností na výrobu a dokončující zpracování. Obor by ale neměl vychovávat pouze lidské nástroje, které kvalitně plní nejrůznější zadání, nýbrž individua samostatně smýšlející o dané problematice se zájmem o obor v celé jeho šíři. Studenti postupně získávají důležitý přehled v kontextu i vývoji dění v dané oblasti vizuálního umění, typografie, designu, ale také důležitou schopnost argumentovat a obhajovat svoji vlastní práci. Součástí studia je příprava na tvorbu corporate identity, práci s písmem pro layout časopisů, novin, knih, plakátů a jiných mediálních nosičů vizuální komunikace. Studenti zvládají práci v grafických programech Adobe InDesign, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator. Účastní se seminářů i praktické ateliérové výuky, která má zajistit možnost rozvíjet jednotlivé dovednosti v praxi. Výuku doplňují dílenské workshopy a přednášky na různá témata týkající se oboru. Absolventi oboru získávají schopnost uspět v konkurenci z oblasti tvorby grafického designu, ale také dovednost prezentovat a obhajovat své myšlenky a zvolené postupy, což je schopnost v oboru grafického designu stejně důležitá jako tvorba samotná.

Cizí jazyk: Čeština


Přijímací řízeníNahoru

Obsah přijímaček:
Uchazeč přímo na pohovoru předloží přehled svých domácích prací, v minimálním počtu 10 kusů, okomentuje práce a promluví o svém zájmu studovat na VOŠ Scholastika.

Pozn. k přijímačkám: jaro, podrobnější informace po dotazu na studijní oddělení

Pozn. k přihláškám: podrobnější informace po dotazu na studijní oddělení


Kde se dá studovatNahoru
Vizuální komunikaceScholastika - vyšší odborná škola vizuální komunikace s.r.o.Scholastika - vyšší odborná škola vizuální komunikace s.r.o.Porovnat

vyssiodborneskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Kurzy:

Učebnice:139 KčObjednat


Kontakty FakultyNahoru

Scholastika - vyšší odborná škola vizuální komunikace s.r.o., Scholastika - vyšší odborná škola vizuální komunikace s.r.o.
Telefon: +420 603 984 630
Web: http://www.scholastika.cz
E-mail: info@scholastika.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: 42 000 Kč / školní rok


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit